Baza hybrydowa – podstawa udanej stylizacji paznokci

Paznokcie hybrydowe cieszą się bardzo dużą popularnością – to niezastąpiony sposób na to, aby przez długi czas cieszyć się ładnym i niezniszczonym manicure’em. Jednak trwałość hybryd zależy nie tylko od lakierów hybrydowych.

Jej podstawą jest baza hybrydowa. Baza hybrydowa, podobnie jak żele do paznokci (budujące) pozwalają wyrównać wszelkie nierówności płytki paznokciowej, a dzięki temu lakier dobrze się trzyma. W  związku z tym nie trzeba będzie się martwić o jego odpryskiwanie – takie paznokcie będą odporne na uszkodzenia mechaniczne. A to bardzo ważne, gdy na co dzień wykonujemy różne prace – czy do w domu, czy zawodowo.

UWAGA NA SKŁAD

Baza hybrydowa ma bezpośredni kontakt z płytką naszego paznokcia, podobnie jak żele do paznokci w metodzie żelowej. Dlatego bardzo ważne jest, by zwrócić uwagę na ich skład. Dobra baza to taka, która nie zawiera szkodliwych substancji, takich jak: formaldehyd, toluen czy DPB. Żele do paznokci, baza hybrydowa czy nawet zwykłe lakiery musza mieć taki skład, który będzie jak najmniej toksyczny, dzięki temu nasze paznokcie nie ulegną przesuszeniu, a tym samym nie będą kruche – nie będą się łamać czy rozdwajać. Dzięki dobremu składowi płytka paznokciowa nie zmieni też koloru.

Baza hybrydowa – oczywiście o odpowiednim składzie – może też być bardzo dobrą odżywką. Takie bazy zawierają witaminy i składniki mineralne pozytywnie wpływające na nasze paznokcie. Jeśli zależy więc nam na zdrowych paznokciach odpornych na różne zabiegi, warto zainwestować w taką bazę.

ŻEL BUDUJĄCY CZY BAZA HYBRYDOWA?

Bardzo popularną techniką jest łączenie żelu budującego z bazą hybrydową podczas wykonywania hybryd. A kiedy jaki produkt najlepiej zastosować? Otóż żel budujący znakomicie spełni swoją funkcję, gdy decydujemy się na dość znaczące przedłużenie paznokci. Natomiast baza hybrydowa to odpowiedni wybór, gdy nie decydujemy się na to, by paznokcie były bardzo długie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *