Sposób na długie paznokcie

Paznokcie i włosy to chyba dwie kwestie, którym większość kobiet poświęca najwięcej uwagi, jeśli chodzi o wygląd. Długie paznokcie o zdrowej płytce sprawiają, że dłonie stają się bardzo kobiece i zadbane.

Ważną rolę odgrywa tutaj także manicure – bardzo skuteczny jest tutaj lakier do paznokci hybrydowe wydanie. A to dlatego, że jest trwały i zapewnia bardzo szerokie możliwości stylizacji paznokci. Jednak, aby manicure dobrze wyglądał, warto zadbać o paznokcie i o to, by zdrowo rosły. Jak to zrobić? O tym w dalszej części tekstu.

ODPOWIEDNIA DIETA I NATURALNE ODŻYWKI

Jeśli chcemy, by nasze paznokcie szybko rosły i były zdrowe, musimy zadbać o odpowiednią podaż witamin i minerałów dla naszego organizmu. Możemy to zrobić dzięki diecie bogatej w odpowiednie składniki, a jeśli chcemy uzupełnić niedobory, warto postawić na odpowiednią suplementację. Zdrowe paznokcie to: witamina C, A, B, E, H (popularna biotyna) oraz D, a jeśli chodzi o minerały, to twardą płytkę paznokcia uzyskamy dzięki: wapniowi, cynkowi i dbając o odpowiednią ilość żelaza w diecie. Wzrost płytki paznokcia przyspiesza też odpowiednia odżywka, którą można wykonać w domu. Jej składniki to: jedna łyżeczka oliwy z oliwek z dwiema lub trzema kapsułkami witaminy E. Wystarczy tak przygotowaną miksturę wmasować w paznokcie. Dobry jest też olej z rycyny wymieszany z sokiem z cytryny w proporcji 1:1. Wszystkie te zabiegi zapewniają zdrowie i dobrą kondycję paznokci oraz ich szybki wzrost. Wtedy lakiery do paznokci – hybrydowy także – na pewno będą się bardzo dobrze prezentować, a manicure nie zaszkodzi płytkom.

ŻEL – PAZNOKCIE DŁUGIE W PARĘ CHWIL

Jeśli jednak zależy nam na tym, by nasze paznokcie stały się długie z dnia na dzień (gdyż idziemy na imprezę albo na ważną uroczystość), warto wykorzystać budujący żel. Paznokcie dzięki jego nałożeniu i odpowiedniemu uformowaniu zostaną przedłużone. Zabieg ten można zrobić w domu, a jeśli nie mamy wprawy czy cierpliwości, warto udać się do salonu kosmetycznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *