Jak zadbać o paznokcie po hybrydzie?

Lakiery do paznokci hybrydowych to lakiery wysokiej jakości. Dlatego też manicure hybrydowy jest trwały i stąd cieszy się taką popularnością. To znakomita odpowiedź na zabiegane czasy – lakiery do paznokci hybrydowych można nosić nawet do trzech tygodni.

Ważne jednak, by po upływie tego czasu i ściągnięciu hybryd zadbać odpowiednio o płytkę paznokcia. Służy do tego między innymi odżywka do paznokci po hybrydzie. Trzeba pamiętać o tym, że akcesoria do hybrydy to nie tylko to, co służy do nakładania manicure’u, ale także odpowiedni zestaw, który pomoże nam w regeneracji płytki paznokcia. A tej trzeba dokonać, choćby uszkodzenia były naprawdę minimalne. Taki zabieg po usunięciu lakierów do paznokci hybrydowych pozwoli się cieszyć nam zdrowymi paznokciami. A tylko taka płytka paznokciowa umożliwi nam na naniesienie kolejnego manicure’u hybrydowego.

REGENERACJA – JAK ZACZĄĆ?

Lakiery do paznokci hybrydowych należy usuwać acetonem i wykorzystując akcesoria do hybrydy – niedopuszczalne jest na przykład zrywanie hybryd. I zaraz po zmyciu lakieru należy zająć się regeneracją płytek paznokci. Do tego służą specjalne oliwki, które wcieramy w skórki i w paznokcie. Odżywka do paznokci po hybrydzie jest bogata w odżywcze składniki nawilżające, minerały i witaminy, które zapewnią paznokciom połysk i twardość. Dzięki temu płytka paznokciowa nie będzie się kruszyć, łamać czy rozdwajać. Jeśli nie zadbamy odpowiednio o paznokcie i dopuścimy do takiego stanu, o nałożeniu kolejnych hybryd będziemy mogły zapomnieć. A jeśli mamy w domu własne akcesoria do hybrydy – strata będzie jeszcze bardziej dotkliwa. Dlatego też warto poświęcić chwilę i zadbać o stan naszych paznokci. Dobrze też pamiętać o tym, aby odczekać z nałożeniem następnej hybrydy jakiś czas. Jeśli musimy nałożyć lakier do paznokci hybrydowych od razu, warto zadbać o specyfiki bogate w witaminy E i B5.

ODŻYWKA DO PAZNOKCI PO HYBRYDZIE – DLACZEGO JEST TAK WAŻNA?

Odżywka do paznokci po hybrydzie po prostu zadba o jak najlepszą kondycję płytek naszych paznokci. Rekonstruuje je i buduje twardą oraz błyszczącą ich warstwę. Zwiększa także ich wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Odżywka do paznokci po hybrydzie stosowana codziennie przywraca naturalne nawilżenie i elastyczność paznokcia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *