Hybrydowe paznokcie – jak je zrobić?

Paznokcie hybrydy zyskały swoją popularność dzięki temu, że są rodzajem manicure’u, który jest trwały. A to bardzo ważne. Lakier do paznokci hybrydowych trzyma się bardzo długo, dlatego nie trzeba się przejmować tym, że na drugi dzień po jego nałożeniu pojawią się mało estetyczne odpryski.

Śmiało można stwierdzić, że przy niewielkim nakładzie czasu, który wynosi maksymalnie do dwóch godzin, będziemy cieszyć się idealnie wyglądającymi paznokciami przez okres od dwóch do trzech tygodni. Taki manicure pozwala wyczarować piękne paznokcie bez wychodzenia z domu.

W DOMOWY ZACISZU

Hybrydowe paznokcie można zrobić w salonie kosmetycznym, jednak jeśli mamy do tego odpowiedni sprzęt, nic nie szkodzi na przeszkodzie, aby zrobić je samemu. W tym drugim przypadku musimy zadbać o to, aby mieć lampę do paznokci, bazę i lakier do paznokci hybrydowych: bazę, lakier i top coat. Jeśli zdecydujemy się na samodzielne zrobienie hybrydowych paznokci, ważne by paznokcie odpowiednio do tego zabiegu przygotować, a potem manicure hybrydowy wykonać skrupulatnie krok po kroku.

PAZNOKCIE HYBRYDY – CO NAJPIERW I CO POTEM

Po pierwsze musimy odpowiednio przygotować płytki paznokci. Usunąć skórki, wypolerować płytkę paznokci, nadać paznokciom odpowiedni kształt. Po tym zabiegu należy paznokcie odtłuścić. Gdy pierwszy krok mamy już za sobą, pora na następne:

  • nałożenie bazy – gdy ją nałożymy, musimy ją utwardzić pod lampą UV (kilka minut) lub LED; warstwa musi być cienka,
  • lakier do paznokci hybrydowych – możemy go nałożyć jedną lub wieloma warstwami, trzeba pamiętać o tym, że po nałożeniu każdej warstwy, trzeba utwardzić je pod lampą,
  • top coat – to rodzaj lakieru do paznokci hybrydowych, którego zadaniem jest utrwalenie naszej pracy; tę cienką warstwę też utwardzamy lampą.

Zabieg należy zakończyć posmarowaniem nawilżającym olejkiem lub kremem. Hybrydowe paznokcie będą nas cieszyć przez około trzech tygodni. Po tym czasie należy usunąć manicure acetonem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *